
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 50 kHz |
| Type | Linear |
| Output Current | 10 mA |
| Output Voltage | 3 V |
| Max Supply Voltage | 60 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Dimming | PWM |
| Output Current per Channel | 15 mA |
| Schedule B | 8542390000 |
| Internal Switch | Yes |
Stock: 251
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21293
Ext.Price$0.21293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21293 | $0.21293 |
| 10 | $0.17866 | $1.78660 |
| 50 | $0.16310 | $8.15500 |
| 100 | $0.14890 | $14.89000 |
| 500 | $0.14143 | $70.71500 |
| 1000 | $0.13541 | $135.41000 |
